kod kp 3

Zebranie podwójnie

Autor: Makary Wiskirski 19 listopada 2017

W dniu 15 listopada spotkała się Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego. W zebraniu uczestniczyli członkowie Grupy oraz zaproszeni goście: niemal cały skład Zarządu Grupy Toruńskiej oraz Ola Solecka i Roman Piotrowski z Zarządu Regionu.

Omówiliśmy niedawną przeszłość (czyli wyjazd do Warszawy na Święto 11 Listopada) oraz nadchodzące wydarzenia (w tym: zapowiedź bydgoskiego spotkania z prof. Balcerowiczem, spotkanie Grupy w pierwszych dniach grudnia, Pierwszy Ogólnopolski Kongres Praw Obywatelskich, drugą rocznice powstania Komitetu Obrony Demokracji, styczniowe spotkanie Grupy).

Przewodnicząca Zarządu Regionu Aleksandra Solecka opowiedziała o najważniejszych planowanych wydarzeniach w Regionie i w Kraju. Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia” i Izba Adwokacka w Toruniu przygotowują dla studentów serię trzech wykładów popularyzujących zagadnienia konstytucyjne; pierwszy będzie poświęcony tolerancji i sądownictwu. Na liczne zapytania (poza dzisiejszym zebraniem) kol. Ola po raz kolejny odpowiedziała, że KOD nie będzie samodzielnie startował w wyborach; chce być tylko platformą porozumienia między PO, Nowoczesną, PSL, SLD i innymi; z żalem trzeba stwierdzić, że z bratnimi organizacjami protestu czy partiami o małych notowaniach nie da się rozmawiać. Trwa solidna praca polityków i KODerów kształtująca prawdziwy obraz polskich demokratów zagranicą.

Powiat LOGO

Grupa Powiatu Toruńskiego wkrótce będzie dyskutować nt. przeprowadzania manifestacji Dnia Wolności każdego 4. miesiąca oraz uczestniczenia w Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

Na zakończenie obejrzeliśmy, pozyskany podczas jednego ze szkoleń dla NGOSów, godzinny film nt. praw człowieka – ich istoty, historii oraz przewidywanej drogi rozwoju w zjednoczonej Europie – zapis wykładu Marka Nowickiego z 2003 roku.

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info