kod kp 3

KOD Bydgoszcz

Demonstracja w Bydgoszczy

Ryszard Siuda 1.06.2018r

Koleżanki i Koledzy, Członkowie i Sympatycy KOD, Bydgoszczanie,
zwracamy się z gorącą prośbą o wzięcie udziału w demonstracji mającej na celu obronę niezależności Sądu Najwyższego, czemu służyć ma ocena zgodności nowej ustawy o SN ze standardami demokratycznymi dokonana przez Trybunał Sprawiedliwości.
Pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego, poniedziałek 4 czerwca, godzina 18.00

 

- znajdź czas, przyjdź, bo to ważne!

Dlaczego zwracamy się do Komisji Europejskiej o skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości? Bo obywatel kwestionujący decyzje rządu traktowany jest przez rząd jako wróg, nie jako głos w społecznej dyskusji. Założona z góry, agresywna i deprecjonująca postawa rządu wobec różnych społecznych i opozycyjnych  środowisk zaprzecza standardom demokracji. Odgrodzenie terenu Sejmu od społeczeństwa, dziennikarzy i organizacji pozarządowych nabiera rangi symbolu.
Prawie rok temu ogromna mobilizacja społeczna w obronie sądów nie zmusiła ani rządu ani prezydenta do zmiany postawy.
  Z tego powodu stajemy teraz w obronie ostatniej instytucji chroniącej nasze prawa – Sądu Najwyższego. Nauczeni doświadczeniem nie spodziewamy się, że rząd i prezydent nas wysłuchają. Sięgamy więc po instrument nacisku, do którego mamy prawo. Domagamy się od Unii, by nam pomogła. Domagamy się tego w interesie całego narodu polskiego. Chcemy, by demokracja została w Polsce uratowana. Bez niezależnych sądów  nie będzie to możliwe. 
Rządzącym obecnie Polską mówimy, że się mylą, a wyrok Trybunału Sprawiedliwości mógłby pokazać wątpiącym, która strona ma rację.

                                                                                                                          Zarząd bydgoskiej GL KOD

Anna, Aleksander, Karol, Ryszard.

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info