kod kp 3

KOD Bydgoszcz

POGODNY LEŚNY PIKOD W UPALNĄ NIEDZIELĘ

Małgorzata Maniszewska 17.06.2018

Bydgoszcz 17.06

Stanęliśmy 17 czerwca na jednym z głównych deptaków Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku  „Myślęcinek” w Bydgoszczy z namiotem,  piosenkami, ulotkami, balonikami, lizakami, chorągiewkami, przypinkami i serdecznymi uśmiechami.
Spragnionym wypoczynku na świeżym powietrzu współmieszkańcom chcieliśmy przypomnieć naszą – wciąż jeszcze obowiązującą – Konstytucję, przypomnieć czym jest wolność  właśnie w Konstytucji zagwarantowana nam wszystkim. Chcieliśmy też przypomnieć i unaocznić, które budowle i przedsięwzięcia w naszym mieście powstały dzięki funduszom Unii Europejskiej  no i wytłumaczyć dlaczego prosimy instytucje europejskie o ratowanie polskich sądów.


Jako, że opowiadanie o tym wszystkim każdemu z przechodzących z osobna byłoby – z uwagi na ich liczbę i czasochłonność przedsięwzięcia – zwyczajnie niemożliwe, zapraszaliśmy ludzi do naszego stoiska, wręczaliśmy im ulotki, zagadywaliśmy i zachęcaliśmy do podpisywania się pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie flagi Unii Europejskiej.
Chyba się udało, bo zarówno powracający z Ogólnopolskiego Zlotu Brodaczy, jak i udający się na koncert zespołu „Dżem” zatrzymywali się przy naszym namiocie, podpisywali projekt ustawy, chętnie brali ulotki, przypinki, jak i błękitne chorągiewki z unijnymi gwiazdkami. Kilku nastroszonych panów sugerujących nam, że reprezentujemy „interesy niemieckie” było wyjątkami, a główną walutą jaką wymienialiśmy się wszyscy okazały się uśmiechy. Można? Można! 

  

                           

                 Tekst :Małgorzata Maniszewska Zdjęcia :Anna Deptuła

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info