kod kp 3

KOD Bydgoszcz

Apel Zarządu Grupy Lokalnej Bydgoszcz

   SzanownObywatelki i Obywatele!
batalia o fundamentalną dla demokratycznego państwa zasadę niezależności sądownictwa i niezawisłość sędziów wciąż trwa. Trwa dzięki Wam, którzy przychodzicie na organizowane w  Bydgoszczy  - tak jak w wielu innych miastach -  protesty przeciwko łamaniu Konstytucji RP, bo to konstytucja gwarantuje sądom i sędziom ich niezależność od władzy ustawodawczej i wykonawczej. Od tego, jak bardzo będziemy zdeterminowani w obronie ładu konstytucyjnego zależy wiele: bo nawet jeśli Kaczyński się nie wycofa z dewastacji podstaw demokracji, to coraz większa liczba Polaków uświadomi sobie zło, które Kaczyński Polsce czyni za pomocą bezwolnych sług zorganizowanych w mafię PiS-u. Wasze protesty widoczne są także poza granicami Polski, w demokratycznym świecie, w tym w UE. 
Dzisiaj pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego o godz. 19.00 protest organizują Obywatele RP.
Jutro o godz. 20.00 przed gmachem sądów  protest organizuje KOD, który jak zwykle zaprasza wszystkie partie polityczne i ugrupowania obywateli stawiając jeden tylko warunek: akceptacja i obrona demokratycznego państwa prawa.
Apeluję o udział w protestach, choć to jest uciążliwe. Bartoszewski kiedyś powiedział: Wszystko, co wartościowe, wymaga wysiłku. 
Z pozdrowieniami,
Ryszard Siuda
Zarząd bydgoskiego KOD-u
PS. Zarówno relacje z protestów, które się już odbyły, jak i informacje o planowanych można znaleźć na kodkp.info.
 
 

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info