kod kp 3

KOD Bydgoszcz

Zebranie bydgoskiego KODu

Małgorzata Maniszewska 05.12.2018

ZEBRANIE BYDGOSKIEGO KOD-U

W środę, 5 grudnia, członkowie bydgoskiej Grupy Lokalnej spotkali się po dłuższym czasie i po raz pierwszy od samorządowych wyborów.

To już ostatni miesiąc tego roku, rozpoczęliśmy więc zebranie krótkim przypomnieniem tego, co od stycznia udało się nam zdziałać.

Sami zdziwiliśmy się, że przedsięwzięć, które przeprowadziliśmy i w których współuczestniczyliśmy z innymi prodemokratycznymi podmiotami – było tak wiele. W dodatku liczne demonstracje w obronie sądów okazały skuteczne, choć na razie tylko częściowo; zaś uczestnictwo w OKW było sukcesem, bo zrealizowaliśmy zadania jako obserwatorzy wyborów i członkowie komisji wyborczych. W dodatku w naszym regionie zwyciężyli przedstawiciele partii o demokratycznych programach. Satysfakcję przynosiły też działania może nie efektywne, ale efektowne, zauważone przez mass-media, a bywało, że zabawne – jak ubranie rzeźby trzech gracji nad Brdą w koszulki z napisem „Konstytucja”.

Mniej optymistycznym punktem zebrania było omówienie stanu naszych finansów i przypomnienie o regularnym opłacaniu składek członkowskich, o czym wielu KOD-erów nie pamięta.

W trzecim punkcie zebrania zarysowaliśmy wspólnie program manifestacji, która odbędzie się w Bydgoszczy przy Placu Wolności 13 grudnia o 17.00. Przypomnimy tamte wydarzenia i ludzi, którzy wówczas odegrali ważną rolę w odzyskaniu wolności. Poświęcimy też chwilę aktualnemu manipulowaniu historią i wymazywaniu zasłużonych postaci z jej kart.

W punkcie obejmującym tzw. „sprawy różne” zwrócił uwagę głos kolegi, który zauważył pojawiające się tu i tam pomysły, by nasz ruch przekształcić w partię polityczną. Wszyscy obecni zgodnie okazali się podobnym inicjatywom przeciwni i postanowili wyrazić swoje stanowisko w uchwale. 

Małgorzata Maniszewska

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info