kod kp 3

Wydarzenia

PIKOD profrekwencyjny Toruń 18 maja 2019

PIKOD 18 maja34a

Z wszystkimi, którzy z różnych względów nie mogli pojechać do Warszawy na Marsz, w sobotę 18 maja, o godzinie 15:00 w Toruniu, tradycyjnie już, pod Osiołkiem stanęliśmy z PIKODem profrekwencyjnym.

 

 

 

 Ci którzy nie pojechali do Warszawy zjawili się na PIKODzie. Pogoda nam dopisała, frekwencja również. Mięliśmy bardzo dużo przypinek, baloników, chorągiewek Unijnych, ulotek i materiałów profrekwencyjnych. Książeczek dla młodzieży, dla najmłodszych kredki i cukierki. Zbieraliśmy też podpisy pod projektem Świeckie Państwo.

PIKOD 18 maja49A

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy sporo podpisów. Odbyliśmy też mnóstwo rozmów zachęcając do udziału w wyborach do Europarlamentu, oraz co dla nas te wybory znaczą. Niezmordowana Alinka, zachęcała starszych, ale i też tych młodszych. Nie były to łatwe rozmowy, szczególnie młodych ciężko przekonać, że warto decydować o naszym kraju, idąc na wybory. Często mimo wyraźnej niechęci młodych ludzi, Alina nie dawała za wygraną i wielu z nich choć w minimalnym stopniu przekonała. Inni tez dwoili się i troili, zachęcają do wzięcia materiałów i zapoznania się z nimi. Najmłodsi byli najbardziej zadowoleni, baloniki, chorągiewki, przypinki i inne gadżety rozchodziły się jak ciepłe bułki, przy okazji rodzice brali ulotki i materiały. Czas spędzony na PIKODzie na pewno, nie został zmarnowany, a my nie mogąc być w Warszawie, rozchodziliśmy się do domów w pełni usatysfakcjonowani i w poczuciu spełnionego obowiązku. 

PIKOD 18 maja63a

Fotorelacja J. Kraśnickiego - KLIKNIJ

tekst J. Kraśnicki

 

WOŚP

Autor: Roman Spandowski

2020 01 12 wośp logo40 lat temu wydarzył się w Polsce cud, chociaż świecki. I to w Polsce, której społeczeństwo zawsze lubiło żreć się między sobą na co dzień i od święta, jak wszystkie inne społeczeństwa. Choć może jednak bardziej niż inne. Ten cud się nazywał SOLIDARNOŚĆ, a miano to podobnie jak jego graficzne godło stało się obiektem kultu u nas i na całym niemal świecie. Mało mieliśmy dotąd do zaoferowania światu wartości i symbolów, które by były tak uniwersalnie ważne.

Czytaj więcej

MARSZ 1000 TÓG - WARSZAWA

Flaga

Pod hasłem: "Prawo do niezawisłości, Prawo do Europy". "Marsz Tysiąca Tóg" przeszedł w milczeniu. Sędziowie z Polski i innych państw europejskich protestowali w Warszawie.

Czytaj więcej

OSTATNI KWARTAŁ W KOD – BYDGOSZCZ

BydgoszczTekst: Małgorzata Maniszewska

Ponieważ od dawna na tej stronie nie było żadnych informacji o działaniach Grupy Lokalnej z Bydgoszczy, w nowym roku przekazuję krótką notę o naszych akcjach w ostatnim kwartale.

 

Czytaj więcej

Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków

Walne torunSzanowni Państwo,
na podstawie Uchwały NR ZR KUJ-POM/2019/12/17/1 z dnia 17 grudnia 2019 r. Zarząd Regionu Kujawsko-pomorskiego informuje, że zwołuje Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji,
które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2020 r. w Toruniu, w Hotelu Mercure, przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 1/3.
Rozpoczęcie Zebrania o godzinie 930 .

Rejestracja członków rozpoczyna się o godz. 900 .
Wszystkie informacje na temat Zwyczajnego Regionalnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Komitetu Obrony Demokracji” zamieszczone są ponizej:

Czytaj więcej

DAROWIZNA

KONTO1

Szanowni Państwo,

Do końca roku mogą Państwo przekazać darowiznę na rzecz stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji na realizację naszych celów statutowych.
Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania do wysokości 6%,
w przypadku osób prawnych - 10%.
Konieczne jest zachowanie dowodu wpłaty na rachunek bankowy, z zaznaczeniem, że przekazywana darowizna jest przeznaczona na cele statutowe stowarzyszenia.

Czytaj więcej

Dziękujemy!

Sędziowie10Szanowni Państwo,
pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za wsparcie naszej organizacji podczas protestu w dniu 18 grudnia 2019 r.Dzięki Państwa licznej obecności oraz hojności zebraliśmy
3068,00 zł.

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info