kod kp 3

KOD Toruń

Protest 18 lipca Toruń

 
 
 
W środę godz.19:00 spotykamy się pod Sądem Okręgowym w Toruniu ul.Piekary 51.
Niech przyjdą ludzie, którym zależy na Wolnych Sądach, Wolnej Polsce i Wolnych Obywatelach!
Wszyscy którzy nie mogą być w Warszawie powinni być z nami!!!
Żądamy natychmiastowej realizacji zaleceń Komisji Europejskiej. Polityka precz od polskich sądów!
18 lipca rozpoczyna się sesja Sejmu, od którego żądamy natychmiastowej nowelizacji ustaw sądowych zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. To ostatni moment na uniknięcie procesu przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, którego spodziewany wyrok będzie oczywisty. Wyrok międzynarodowego Trybunału wykluczy Polskę z rodziny państw praworządnych. PiS odpowiada przyspieszeniem wymiany składu sędziów SN. Trzeba to powstrzymać. 
Komitet Obrony Demokracji
Manifa Toruńska
Obywatele RP
Obywatelski Toruń
Toruński Strajk Kobiet
Toruńskie Dziewuchy
 
                                                                            inf. Jacek Kraśnicki Przewodniczący Grupy Lokalnej Toruń 16.07.2018
 
Działacze ruchów obywatelskich: KOD, Strajku Kobiet i Obywateli RP będą tego dnia wchodzić na ogrodzony barierkami i objęty zakazem Kuchcińskiego, bezprawnie zamknięty teren wokół sejmowych budynków. Wesprą ich parlamentarzyści opozycji, ich immunitety będą chronić również obywateli, którym posłowie i senatorowie zapewnią asystę. To pokojowy protest i żadnej siły ani agresji nikt z protestujących nie użyje. Decyzja należy do władz. Albo zaakceptują obywatelski wiec na „zakazanej ziemi”, albo jawnie, na oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej podepczą poselskie immunitety. 
Każdy wybór jest dla władzy zły. Sami zdecydują, który jest lepszy.
To przełom. Po raz pierwszy od dawna inicjatywa wymyka się z rąk PiS i przechodzi w ręce zorganizowanego obywatelskiego społeczeństwa. To my spowodowaliśmy uruchomienie sądowego procesu o polską praworządność w europejskim Trybunale. To my dzisiaj już nie protestujemy, ale żądamy rozwiązań znoszących jawne, łamiące konstytucję bezprawie. Sprawa jest nie tylko wagi najwyższej, nie tylko o Polskę i polską wolność w niej chodzi – to moment, w którym polski Rubikon przekroczyć możemy my, a nie oni. Możemy zmienić bieg historii. 
Bądź przed Sejmem 18 lipca od rana. Zostań do wieczora. Słuchaj wiadomości – obrady Sejmu mogą się zacząć jeszcze 17 lipca. Walka o praworządność z pewnością potrwa. Sejm kończy obrady w piątek. W następnym tygodniu Senat. Bądź blisko. Dzieje się historia. 
Jeżeli nie jesteś gotowy, aby wejść z nami na teren Sejmu, bądź blisko. Bądź z nami przed Sejmem.
Komitet Obrony Demokracji
Strajk Kobiet
Obywatele RP
 
 


 

 

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info