kod kp 3

KOD Toruń

Konstytucja! Toruń i Grudziądz

Iwo Bohr 6.08.2018r

                                    Konstytucja Ośle!

W niedzielne słoneczne przedpołudnie toruńskie atrakcje turystyczne oblekły się w nowe „wdzianka”. Były to figurki Piernikarki, Gęślarki, pies Filuś na terenie zespołu Staromiejskiego oraz postaci Kargula i Pawlaka przed kinem. Efekt przybrania można zobaczyć na zdjęciach.

 

 
 

 Chyba największym powodzeniem cieszyło się przesłanie: „Konstytucja Ośle!”, które zawisło na…  osiołku. Tym  z Rynku Staromiejskiego. Otwiera to szereg możliwych interpretacji. Mnie osobiście skojarzyło się z przesłaniem jakie nad swoim biurkiem w Białym Domu miał zawieszone prezydent Bill Clinton: „Gospodarka głupcze!”.

Zazwyczaj popularny Osiołek wydaje mi się, że dzięki naszej akcji zyskał dodatkową popularność. Ludzie przystawiali i robili zdjęcia osiołkowi wraz z jego przesłaniem. :) Oczywiście wydarzenie wpisywało się w ogólnokrajową akcję KODu. Zamiast koncentrować się na szczegółowym jej opisie, który można znaleźć w innych źródłach, chciałbym tutaj skreślić parę słów refleksji. 

Akcja miała charakter nieco lekkiego happeningu, ale idea, która ją  inspirowała jest bardzo poważna. Jest taki dokument, który nie jest ani dla "lewaków", ani dla "prawaków". Jest dla nas wszystkich. Zawiera on zbiór podstawowych wartości, który powinien być wspólny dla wszystkich Polaków, mimo oczywistych różnic, które nas dzielą. Mówi on o tym jak powinien być urządzony nasz wspólny dom, aby funkcjonował sprawnie i sprawiedliwie. Szanujmy i brońmy Konstytucji, bo gdy przestanie być broniona, to sam byt owego domu będzie zagrożony. A miejsce wspólnych wartości i zasad zajmie nienawiść i ślepa destrukcja.


Nie czekajmy więc aż będzie za późno. Z całym szacunkiem dla toruńskiego czteronoga: Nie bądźmy osłami!
Tekst: Iwo Bohr Zdjęcia : Jacek Kraśnicki
Link do większej ilości zdjęć: https://photos.app.goo.gl/bb1cymVFjPCmkwkt8

Konstytucja, Bracie!

Helena Kopycińska 6.08.2018

Dziś (06/08/2018) w grupie członków i sympatyków KOD wyszliśmy dzielić się Konstytucją.Koszulkę konstytucyjną z napisem:KONSTYTUCJA BRACIE otrzymał postument Lecha Kaczynskiego - usytuowany przed damskim więzieniem. Następnie plakaty "KONSTYTUCJA" OTRZYMALI :Ułan i Panna, Flisak oraz siedzący na ławce Mikołaj Kopernik.


Inf i zdjęcia : Helena Kopycińska

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info