kod kp 3

KOD Toruń

Zebranie Zarządu Grupy Toruń

Andżela Cywińska 03.08.2018r
logo KOD

Protokół z zebrania Zarządu Grupy Lokalnej KOD Toruń

W dniu 03.08 br. w siedzibie KOD K-P w Toruniu, przy ul. Sobieskiego 35, odbyło się zebranie zarządu Grupy Lokalnej KOD Toruń.

 

W spotkaniu poza członkami zarządu (Jacek Kraśnicki, Roman Spandowski, Iwo j. Bohr i Andżela Cywińska), udział wzięli także zaproszeni goście: Aleksandra Solecka, Ewa Mikuła i Ryszard Musielak.

 

Podczas spotkania poruszono następujące kwestie:

  1. Trwa tzw. akcja pomnikowa – ubieranie znaczących lokalnie pomników koszulkami z napisem „KONSTYTUCJA”. Uzgodniono przybranie pomnika Mikołaja Kopernika, po zorganizowaniu odpowiedniej połaci materiału. / Ostatecznie w niedzielę 05.08 br. dzięki inicjatywie członków KOD GL Toruń i powiatu toruńskiego na kilku toruńskich monumentach (Osiołek, pies Filutek, Kramarka, Kargul i Pawlak) pojawiły się koszulki z napisem KONSTYTUCJA. Umieszczenie koszulki / bannera na pomniku Kopernika jest trudne ze względu na jego wysokość.
  2. W związku z koniecznością zwiększenia naszego uczestnictwa w mediach społecznościowych, planujemy prezentację dla wszystkich członków i sympatyków KOD. To w social mediach trwa ciągła walka o przeciągnięcie uwagi internautów i to jest główny kanał informacyjny dla młodych wyborców. Szkolenie wstępnie zaplanowano na środę 22.08 br., w kawiarni Lenkiewicz. Poprowadzą Makary Wiskirski i Roman Piotrowski.
  3. Po wydarzeniach, które miały miejsce pod sądami podczas protestów w lipcu br., istnieje potrzeba uregulowania współpracy z osobami udzielającymi się w Obywatelskim Toruniu. Roman Spandowski zaproponował bycie mediatorem.
  4. Na 08.09 br. w Toruniu planowany jest piknik obywatelski, z aktywnym udziałem członków KOD. Aktualnie przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej – pos. Tomasz Lenz i członek zarządu regionu KOD – Roman Piotrowski, dopracowują szczegóły imprezy.
  5. Koalicja Obywatelska w Toruniu oferuje 240 miejsc w komisjach wyborczych w najbliższych wyborach samorządowych. Trzeba zweryfikować dotychczasowe zgłoszenia (ok. 70 osób) oraz pozyskać kolejnych kandydatów. Zgłoszenia osobiście przyjmują Jacek Kraśnicki i Andżela Cywińska.
  6. Póki co nie zostały podjęte działania w kierunku złożenia wniosku do Rady Miasta Torunia o nadanie rondu mieszczącego się w ciągu ul. Włocławskiej imienia prof. Władysława Bartoszewskiego. Temat zakresu niezbędnych formalności zostanie zbadany przez Iwo Bohra.
  7. Wzmagają się działania formacji nacjonalistycznych typu Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska. Obecna władza faktycznie wspiera te organizacje. Roman Spandowski zwrócił uwagę na konieczność podniesie wiedzy na temat ideologii, symboliki i ich odwoływania się do spuścizny organizacji przedwojennych. Na jedno z najbliższych spotkać planujemy zaprosić prelegenta zorientowanego w tym temacie.
  8. Roman Spandowski poprosił o „zielone światło” w kwestii zorganizowania spotkań z wybitnymi prawnikami – prof. Łętowską, prof. Rzeplińskim. Jest możliwość skorzystania z sali w WSB w Toruniu (ale wykład no logo), kwestia zapłacenia za pobyt i przejazd. Roman sprawdzi możliwość wizyty ww. osób w Toruniu.
  9. Także we wrześniu br. w Toruniu będzie gościł znany muzyk – Zbigniew Hołdys. Spotkanie dla członków i sympatyków KOD odbędzie się w lokalu Imbir. Temat koordynuje Jacek Kraśnicki, we współpracy z ZR.

Sporządziła: Andżela Cywińska

Członek Zarządu GL Toruń KOD

06.08.2018 r.

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info