kod kp 3

KOD Toruń

PIKOD przy osiołku

Roman Spandowski 19.08.2018

W niedzielę 19 sierpnia obsługiwaliśmy kolejny PIKOD (niekumatym przypominam: Punkt Informacyjny KOD). W tradycyjnym miejscu (koło osiołka), w tradycyjnej scenerii (namiot i parę sprzętów udających meble), w tradycyjnym składzie osobowym (z grubsza) i z tradycyjnym entuzjazmem (dokładnie).

Ulotki, prasa, przypinki, podpisy na listach – to wszystko też już było. Lecz była też zupełna świeżynka – doraźne drukowanie świętego hasła KONSTYTUCJA na doniesionych przez chętnych koszulkach. Szło jak woda. Koleżanki z linii produkcyjnej zwijały się jak w ukropie. Wieczna Im chwała. Zatłoczona Szeroka raz po raz fundowała szczególniejszy tłok przed naszym misyjnym posterunkiem. Na ogół z uśmiechem, życzliwością i solidarnością (nie mylić z organizacją podszywającą się pod ten szacowny symbol). Obelg – do których już przywykliśmy – tym razem nie słyszałem. Może przez ten ścisk utrudniający komunikację, może przez moją euforię selekcjonującą komunikaty słowne, może przez radosną letnią aurę urozkoszniającą wszystko. Może. A może po prostu, że ich nie było.


 

Gwiazdą imprezy była dwunastoletnia Łucja, która w KODowskiej koszulce oferowała nasz towar. I dacie wiarę? Nikt nie odmówił!

 Świat wcale nie jest zły, a cierpliwość przestała być tak upierdliwa. Ta feeryczna relacja niech umila Państwu zasypianie (jako i mnie będzie umilała), niech wzbogaci też Wasze sny bez koszmarów i Freudowskich szarad (jako i mnie). Czego życzy Wam nie Piotruś Pan, tylko redaktor dyżurny. Dobranoc.

 
Tekst Roman Spandowski
Zdjęcia - Jacek Kraśnicki

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info