kod kp 3

KOD Włocławek

LIPIEC 2017 WE WŁOCŁAWKU

  lip 4                   

FORUM  BIAŁEJ  RÓŻY. Inicjatywa Grupy Lokalnej KOD Włocławek, pomyślana jako spotkanie - ewentualnie cykl spotkań - lokalnych środowisk opozycyjnych w lekkiej, wakacyjnej atmosferze. Myślą przewodnią jest integracja lokalnych środowisk opozycyjnych . Celem - znalezienie punktów stycznych, umożliwiających wspólne działania i podejmowanie skutecznych akcji w obronie wartości demokratycznych. Forum jako płaszczyzna do szerokiej współpracy – do organizowania wspólnych protestów i manifestacji ale również do tworzenia projektów  edukacyjnych, służących budowie świadomości obywatelskiej.

 

W ciągu 6 miesięcy w ramach Forum odbyło się kilka spotkań oraz wspólnych akcji protestacyjnych. Najważniejsza wartość – utrzymanie kontaktów, umiejętność porozumienia i gotowość do wspólnego działania.

 

 

W lipcowych manifestacjach i protestach w obronie wolnych sądów w Warszawie braliśmy udział trzykrotnie. Dwukrotnie był to wyjazd busem, organizowany przez Grupę Lokalną Włocławek a raz wyjazd indywidualny prywatnymi samochodami. Byliśmy tylko malutkim trybikiem w kilkudziesięciotysięcznych manifestacjach, ale mieliśmy poczucie siły i przekonanie, że inaczej  nie można – musieliśmy tam po prostu być.

Dziesięciodniowy maraton pod Sądem Rejonowym we Włocławku w obronie wolnych sądów gromadził, jak na włocławskie warunki, znaczącą grupę protestujących. Średnio każdego dnia w wieczornych spacerach ze świecami uczestniczyło od kilkudziesięciu do kilkuset mieszkańców naszego miasta. KOD włocławski przygotował materiały, ulotki i informacje, a także oprawę muzyczną oraz zapewnił nagłośnienie. Pośród protestujących byli Prezydent m. Włocławek, przedstawiciele partii opozycyjnych a także prezesi sądów włocławskich, sędziowie i pracownicy.

 

 

              Lipiec

  • Wtorki i piątki - spotkania w biurze
  • 07 – Toruń, spotkanie w Wejściówce
  • 07 - Forum Białej Róży
  • 07 - Manifestacja Wolne Sądy – Warszawa
  • 07 – Warszawa, manifestacja Wolne Sądy
  • 07 – Warszawa, manifestacja na Krakowskim Przedmieściu
  • 07 - manifestacja regionalna Wolne Sądy – Toruń
  • 07-30.07 Dziesięciodniowy Łańcuch Światła Włocławek

                                                                                              Spisała: Elżbieta Wesołowska

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info