kod kp 3

NGO

Forum NGO

Ryszard Musielak 21.11.2018

 

W poniedziałek 19.11 br w Dworze Artusa odbyło się XV toruńskie Forum Organizacji Pozarządowych. Oczywiście nie zabrakło też reprezentacji Komitetu Obrony Demokracji. Przewodnicząca delegowała 2 osoby do reprezentowania KODu, ale nie byliśmy specjalnie zaskoczeni gdy członków i sympatyków KOD spotkaliśmy jako przedstawicieli innych organizacji pozarządowych.

Czytaj dalej

Czym jest trzeci sektor?

Autor: Jarosław Zaręba
Aby przybliżyć członkom i sympatykom Komitetu Obrony Demokracji organizacje pozarządowe „Grupa zainteresowań NGO” przygotowała cykl kilku artykułów opisujących co to są te NGO , czym się zajmują, jaka jest skala tego sektora w Polsce i na świecie, jak są finansowane itd. Ponieważ wiele z tych organizacji działa w zbliżonym kierunku i czasem w podobny sposób jak KOD, więc poznanie ich może być dla nas nie tylko poznawczo ciekawe, ale i pożyteczne. Na początek pierwszy artykuł z cyklu pt. „Czym jest trzeci sektor” Jarka Zaręby.

Czytaj dalej

Czym zajmują się organizacje pozarządowe?

Autor: Ryszard Musielak

W kolejnym artykule mającym przybliżyć temat społeczeństwa obywatelskiego, a więc jego podstawowego składnika: organizacji pozarządowych będzie o tym czym zajmują się te organizacje.

Do organizacji pozarządowych zaliczamy właściwie wszystko co nie jest władzą ani gospodarką, a istnieje w przestrzeni społecznej :

Czytaj dalej

Organizacje pozarządowe w liczbach

Autor: Ilona Musielak

Po informacjach co to są NGO i czym się zajmują chcielibyśmy przekazać informacje jaka jest skala działalności organizacji pozarządowych w Polsce i innych krajach. 

NGO w Polsce

Ilość organizacji pozarządowych w poszczególnych województwach:

 

NGO 1

 

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info