kod kp 3

Pozostałe miejscowości

Tuchola

Protestowali przeciwko reformie sądownictwa. Manifestacja przed Sądem Rejonowym w Tucholi

tuchola 

Około piętnastu osób protestowało w piatek (24.11.) wieczorem przed Sądem Rejonowym w Tucholi przeciwko reformie sądownictwa i upartyjnieniu sądów. Zgromadzeni zapalili białe świeczki i odśpiewali hymn:

Jesteśmy z tych samych dokładnie powodów, co w lipcu, nic się nie zmieniło, bo wracamy do tego samego punktu. Gdyby sytuacja była odmienna, dzisiaj siedzielibyśmy sobie wieczorkiem przy kawce w ciepłym domu, ale sytuacja jest bez zmian, dlatego jesteśmy tutaj. Do tego dochodzi jeszcze obłuda i arogancja, arogancja coraz mocniejsza władzy.

 

 

 

  • Cały czas się boimy, boimy się o to, co się dzieje, dlatego że, jak widzimy demokracja w Polsce jest cały czas niszczona.
  • No, najbardziej obawiamy się tego, że tak naprawdę idąc do sądu w przyszłości nie będziemy mogli tej sprawiedliwości znaleźć.
  • Jak nie ma już trójpodziału władzy i te władze już nawzajem się nie kontrolują, to po prostu można zrobić w takim państwie co się chce.
  • Jak trzeba będzie, to będziemy przychodzić do końca, do momentu, kiedy będziemy widzieli, że jest sens, że ma to jakiś wpływ. Jeżeli nawet nie na władze, to na świadomość.

 

 

tuchola 2

 

Mówili w piątek reporterowi Weekend FM protestujący przed Sądem Rejonowym w Tucholi. Zgromadzeni dołączyli tym samym do manifestacji, które pod hasłem "3xW Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska" odbyły się w piątkowy wieczór w ponad stu miastach w calej Polsce.

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info