kod kp 3

Działalność

Spotkanie z Zarządem Głównym

Jan Dokurno. 25.02.2018

Spotkanie z  Zarządem Głównym

       24 lutego, w mroźne sobotnie popołudnie, spotkaliśmy się (członkowie regionu kujawsko-pomorskiego KOD) z przedstawicielami naszego Zarządu Głównego.

Gościny udzielił nam hotel Mercure w Toruniu, gdzie między 15.30 a 17.42 (po konferencji prasowej) Krzysztof Łoziński, Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak, Aleksandra Solecka i Artur Brzozowski (koordynator akcji Obywatelska Kontrola Wyborów) opowiadali „co w KODzie” i odpowiadali na pytania z sali. Całość prowadził sprawnie i z wrodzonym sobie wdziękiem Roman Piotrowski.

 

     Rozpoczęła Aleksandra Solecka krótkim podsumowaniem działań KODu w naszym regionie w ubiegłym roku. O blisko 120 wydarzeniach (manifestacjach, PIKODach, pikietach, spotkaniach i debatach) wiemy wszyscy, jako iż braliśmy w nich udział. O tym, że do kasy wpływa jedynie 38% składek – do tej pory wiedzieli nieliczni.

W drugiej części – Artur Brzozowski (z dolnośląskiego regionu KOD) przedstawił nam pokrótce cele i wyzwania jakie stawia przed nami Obywatelska Kontrola Wyborów. Po wprowadzeniu rozpoczęła się dyskusja. Wniosek z niej w zasadzie wypływa jeden – czeka nas bardzo pracowity czas, a na efekty naszej pracy czekać nam przyjdzie do wyborów do Sejmu, kiedy to będziemy mogli wykorzystać zdobyte w tym roku doświadczenia. O szczegółach akcji każdy może dowiedzieć się więcej na stronie www.okw.info.pl.
     Spotkanie zakończyły pytania z sali i odpowiedzi naszych gości. Wiele czasu poświęciliśmy stosunkom panującym między KODem a partiami politycznymi (w tym głównie jedną z nich ze szczególnym uwzględnieniem jej prezesa i listu, jaki wystosowała doń Magda Filiks). Było trochę kontrowersji ale rozstaliśmy się w pokojowej atmosferze z nadziejami na dalszą współpracę i kolejne sukcesy.
     Jak przekazał nam nie proszący o anonimowość członek Zarządu Regionu – w spotkaniu brało udział ok 70 osób m.in. z Bydgoszczy, Torunia (z Powiatem), Grudziądza, Wąbrzeźna i Włocławka.  A co się działo po spotkaniu tego nie napiszę, bo... nie mam na ten temat żadnych informacji.

                                         Tekst: Jan Dokurno                 Zdjęcia:Ela Wesołowska i Grzegorz Turek


Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info