kod kp 3

Działalność

Marsz Wolności

Ryszard Musielak 13.05

                          

Nawet pogoda dopisała!
W słoneczną niedzielę 12 maja około 50 tysięcy obywateli z całej Polski zademonstrowało swoje przywiązanie do wolności i idei europejskiej. Była tam także stukilkudziesięcioosobowa grupa  z wielu miast, miasteczek i wiosek z naszego Regionu.

Organizatorem Marszu była Platforma Obywatelska , Nowoczesna oraz Komitet Obrony Demokracji. Moja pobieżna i  nieprofesjonala obserwacja wskazywała, że zdecydowaną większość stanowili KODerzy. Ale nie to jest najważniejsze, lecz to, że determinacja społeczeństwa ciągle jest duża. W końcu dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przełożyli sprawy kraju nad sprawy prywatne, nad wypoczynek w słoneczny dzień to naprawdę coś bardzo ważnego. To dowód, że nie godzimy się i nigdy nie zgodzimy z niszczeniem Polski, z niszczeniem prawa, z niszczeniem więci społecznych i sianiem nienawiści. Taki festiwal uśmiechu, życzliwości, dobrej energii jaki panował w tym tłumie to naprawdę odświeżajace i wzmacniające człowieka doświadczenie.

Politycy, prawnicy i działacze społeczni w swych wystąpieniach powiedzieli co do nich należało (łatwo znaleźć teksty w internecie), aktorzy w porywających słowach dodali ducha. Ale dla mnie najważniejsze było poczucie wspólnoty i solidarności z masą podobnie myślących i czujących, zaangażowanych w sprawy kraju ludzi.     

Link do relacji fotograficznej Jacka Kraśnickiego.

https://photos.app.goo.gl/ezNfyLpEcb4AaiIp1

Tekst:    Ryszard Musielak
Zdjęcia: Jacek Kraśnicki

 

 

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info